У Мінцифрі розповіли, чим займається розробник фейкової "Дії"

2 місяців тому нараз 26
У Мінцифрі розповіли, чим займається розробник фейкової "Дії"Вину хлопця має визначити суд. Фото: t.me/zedigital

21-річний житель Запоріжжя, який створив фейковий застосунок "Дія", займається в Міністерстві цифрової трансформації проєктом, що залучатиме молодь до процесів цифровізації.

Зараз він є радником на громадських засадах у одного із заступників міністра, повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передає "Українська правда". Вину хлопця має визначити суд.

"Наскільки я розумію, він працює з соціальною рекламою і з нашим майбутнім проєктом. Хакером його важко назвати, бо він не зламав базу, а просто зробив дизайн, схожий на "Дію". Це як дизайнер зробить синенький сайт і скажуть, що він зробив фейковий Фейсбук. Мені здається, корінь проблеми в тому, що хлопець не знайшов можливості реалізувати свої здібності. І тому ми вирішили поєднати людину, яка є цільовою аудиторією, з проєктами, які ми хочемо запустити", - сказав він.

Водночас Федоров наголосив, що це був єдиний випадок, коли Мінцифри вчинило подібним чином.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дієва допомога з Covid-сертифікатами: відкрили перші пункти підтримки "Дії"

21-річний житель Запоріжжя створив фейковий застосунок "Дія", у якому можна було створити фальшиві цифрові документи - від паспорта до Covid-cертифіката. Копія не мала нічого спільного з офіційним застосунком, адже в розробника не було доступу до жодного з держреєстрів.

27 жовтня правоохоронці повідомили про затримання хакера. Йому запропонували стажування у Міністерстві цифрової трансформації.