У Польщі затримали росіянина, який допомагав нелегалам на кордоні

2 місяців тому нараз 21
У Польщі затримали росіянина, який допомагав нелегалам на кордоніПольська прикордонна служба повідомила 10 листопада про затримання громадянина РФ. Фото: Reuters

У середу в Польщі на кордоні з Білоруссю за допомогу нелегалам прикордонники затримали трьох осіб, серед них - громадянин Росії.

Наразі країна не повідомила Москві про затримання росіянина, якого підозрюють у сприянні нелегальним мігрантам, заявив 10 листопада речник російського посольства у Варшаві Володимир Александров. Водночас він зазначив, що польська сторона має на таке повідомлення три дні.

9 листопада прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, виступаючи у Сеймі, заявив, що рушійна сила нинішньої міграційної кризи перебуває в РФ. Мінськ та самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко – лише виконавці завдань, які ставить перед ними російський лідер Володимир Путін. Речник Кремля Дмитро Пєсков назвав слова Моравецького неприйнятними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білоруський кордон патрулюватимуть бомбардувальники РФ

Міграційна криза на кордоні Білорусі з країнами ЄС різко загострилася 8 листопада. Умережі оприлюднили кадри, як натовп мігрантів у Білорусі йде до польського кордону. Білоруські військові із собаками зігнали мігрантів з дороги до лісу. До КПП вони не дійшли. Більшість людей у колоні - курди, які нещодавно прибули в Білорусь з Іраку. Серед них багато жінок і дітей.

У Польщі не виключають повного закриття кордону з Білоруссю через ситуацію з мігрантами.