У розвідці США вважають, що Путін піде на ескалацію подвоївши зусилля

2 місяців тому нараз 33

Керівники розвідувальної спільноти США заявили, що президент росії володимир путін може розпочати ескалацію наступу в Україні, незважаючи на військові невдачі та економічні труднощі, спричинені міжнародними санкціями.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Голос Америки.

«Наші аналітики вважають, що путіна навряд чи зупинять такі невдачі і що він може піти на ескалацію, подвоївши свої зусилля, щоб добитись обеззброєння України», – сказала директорка національної розвідки Авріл Хейнс на щорічних слуханнях Комітету з розвідки Палати представників з міжнародних загроз.

За словами Хейнс, за такої високої напруженості завжди існує ймовірність «ненавмисної ескалації». Вона констатувала, що аналітики у розвідспільноті не помітили змін у ядерній політиці росії, крім тих, що були виявлені під час колишніх міжнародних криз.

«Ми також не спостерігали змін позиції (москви в - ред.) ядерній (сфері - ред.)… що виходять за межі того, що ми бачили насамперед у моменти підвищеної напруженості», – сказала Хейнс.

Директор ЦРУ Вільям Бернс висловив думку, що путін зараз злий і засмучений.

«Я думаю, що Він, ймовірно, подвоїть ставку і намагатиметься роздавити українську армію, не звертаючи уваги на жертви серед цивільного населення», – сказав Бернс.

Він зазначив, що США активно обмінюються розвідданими з Україною.

Бернс також констатував, що він і аналітики ЦРУ не бачать, як путін може досягти своєї мети – захопити Київ та замінити уряд Володимира Зеленського промосковським маріонетковим керівництвом.

Деякі аналітики також вказують, що путін імовірно піде на ескалацію.

"Загнаний у політичний, військовий, дипломатичний кут, путін стає більш небезпечним. Він не має вибору окрім здійснення ескалації, включно з використанням зброї про яку страшно і думати. Захід має знайти спосіб, яким путін може врятувати себе, щоб тим самим врятувати Європу...?", - вважає експертка Лорі Гарретт.

Як повідомлялося, 24 лютого президент рф путін оголосив про початок вторгнення в Україну. Російські війська обстрілюють та руйнують ключові об'єкти інфраструктури, здійснюють масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

В Україні запровадили військовий стан та оголосили загальну мобілізацію. Збройні сили України за підтримки всього народу мужньо протистоять агресії.

Україна офіційно направила позов проти російської федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі.

Переглянути джерело