У стамбульському палаці Долмабахче стартують переговори України й РФ

2 місяців тому нараз 31

Початок переговорів української та російської делегацій щодо відновлення миру заплановані на 10:00 в стамбульському палаці Долмабахче.

Про це вранці у вівторок, 29 березня, інформує “Європейська правда”.

Російська делегація прибула до Туреччини протягом дня у понеділок, а літак із українською делегацією приземлилася в Міжнародному аеропорту імені Ататюрка близько 22:00 вечора.

Таїп Ердоган виступив перед початком переговорів

Перед початком переговорів у палаці Долмабахче  виступив президент Туреччини Таїп Ердоган, закликавши сторони до перемир’я. Він сказав, що продовження бойових дій не вигідне нікому, та висловив сподівання, що переговори дадуть конкретний результат.

“Як ваш сусід, ми дуже засмучені такою ситуацією. Ми докладали зусиль, щоб припинити її. Ми намагалися відновити мир, відновити міжнародне право. На всіх міжнародних платформах намагалися захищати права обох країн, забезпечити справедливий підхід до питання. Наша країна теж втратила багато військових, і ми намагалися, щоб це не повторилося на північ від нас.

Туреччина відчуває відповідальність за мир в нашому регіоні, віримо, що мир буде відновлено. Продовження конфлікту нікому не принесе користі, кожен загиблий, зруйнована будівля відриває частину від нашого майбутнього.

Відновлення миру буде корисним для обох сторін і для всіх. Ми чекаємо від вас щасливої звістки”, – сказав президент Туреччини.

Після виступу Ердоган покинув перемовини та повідомив, що відправляється в Узбекистан.

Переговори в “плаваючому” режимі попередньо заплановані на два дні.

Раніше джерела “The Financial Times” повідомили, що Росія нібито зняла свої вимоги до України щодо “денацифікації”, “демілітаризації” та статусу російської мови в Україні.

Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що українська делегація на переговорах з РФ у Туреччині не планує обговорювати питання проведення референдуму.
Міністр констатував, що наразі з жодного принципового пункту переговорів домовленостей як таких немає, натомість є обмін думками, пропозиціями та ідеями.

Читайте також:
ХРОНІКА ОБОРОНИ УКРАЇНИ. День 34 – 29.03.2022. ОНОВЛЮЄТЬСЯ

Редактор:
Переглянути джерело