Чому температура 37 на 6-7 день коронавірусу ще не привід для радості: лікар пояснив

2 місяців тому нараз 21

Іноді у хворих на "ковід" з 6-7 дня різко підвищується температура і вони потрапляють до лікарні з сильним ураженням легень, каже медик Тарас Жиравецький.

Коронавірусна хвороба зараз поводить себе досить підступно. Тому температура 37 градусів на 6-7 день хвороби і нормальна сатурація це ще не привід для радості, адже стан пацієнта вже через день-два може різко погіршитись і він може потрапити до лікарні з сильним ураженням легень.

Про це в коментарі ТСН.ua розповів радник мера Львова з медичних питань, лікар Тарас Жиравецький.

За словами медика, часто така температура пацієнтів не лякає лікарів, але бувають випадки, що стан таких хворих різко погіршується і це може свідчити про сильне ураження легень.

"В частини пацієнтів температура на 6-7 піднімається до 37,1°-37,2° і це не викликає занепокоєння лікаря, сатурація може бути нормальною, але через 1-2 дні вона може різко погіршитися. І ми розуміємо, що щось відбувається не так. Тоді пацієнтів ми скеровуємо на комп'ютерну томографію, або рентген і бачимо досить сильне ураження легень", - каже лікар Жиравецький.

Лікар пояснює, що таке різке підняття температури на 7 день хвороби раніше дивувало медиків, але згодом лікарі з'ясували причину.

"Основним симптомом, який нас насторожував, це було підняття температури з 6-7 дня захворювання. Ми розуміли, що це стається не через вірус, а завдяки іншій причині, найчастіше - приєднання бактерійної інфекції", - каже Тарас Жиравецький.

Аби не допустити небезпечного моменту, медик радить здати аналізи.

"Єдиним шансом спіймати цей момент - на 6-7 день зробити аналіз на с-реактивний білок (CRP) і згодом повторити його через 2-3 дні. Таким чином ми можемо спробувати спіймати момент початку сильного запалення, яке потребує госпіталізації і потужного лікування", - каже лікар.

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Читайте також: