Шмигаль заявив, що кораблі з вугіллям прибудуть в Україну у листопаді-грудні

1 тиждень тому нараз 36

КИЇВ. 16 листопада. УНН. Сім кораблів із вугіллям мають прибути в Україну до кінця цього місяця або на початку наступного. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час брифінгу, передає кореспондент УНН.

Шмигаль повідомив, що вугільні станції також працюють. Наразі йде режим економії вугілля, яке є на складах.

Цитата

"Ми очікуємо підходу тих 7 кораблів, які везуть вугілля в Україну. Ми очікуємо, що до кінця цього місяця, на початку наступного місяця, вугілля в Україні вже буде", - розповів Шмигаль.

Деталі

Він зауважив, що Україна вийде на стандартні параметри, а зараз достатньо тієх потужності, якою володіє Україна.

"В нас базу забезпечує атомна генерація, яка працює в більшій потужності, ніж у минулі осінньо-зимові періоди. У нас є гідрогенерація, сонячна енергія дає ще свою частинку. У Київському вузлі працюють ТЕС на газу", - сказав Шмигаль.

Доповнення

Раніше з'явилася інформація, що в Україні на складах – на 310,4 тис. тонн менше вугілля, ніж критично необхідно: усього є 447,9 тис. тонн вугілля. І що 62 енергоблоки на ТЕС – не працюють взагалі. 25 з них – через відсутність палива. На 4 АЕС експлуатуються 11 з 15 енергоблоків, 4 енергоблоки - на ремонті.

А раніше Росія відмовилася експортувати в Україну вугілля, яке використовують на ТЕС для виробництва електрики.

На тлі такої ситуації Україна відновила імпорт електроенергії з Білорусі. Можливість для імпорту електрики з РФ та Білорусі з'явилася з 1 листопада, після кількамісячної заборони та судової тяганини.