Шмигаль розповів про ситуацію з вугіллям для ТЕС

2 тижнів тому нараз 15

Пʼятниця, 12 листопада 2021 00:35

Шмигаль розповів про ситуацію з вугіллям для ТЕССвого вугілля Україні не вистачить. Фото: УНН

Україна транспортує вугілля для електростанцій з-за кордону. Бо власного не вистачить на весь опалювальний сезон.

"Вугілля їде. Вугілля мають забезпечити генеруючі компанії, які володіють вугільними електространціями. І ми знаємо, і бачимо графік постачань вугілля до України. Воно їде морем і їде також залізницею. Окремо є замовлення від "Центренерго" - це державна компанія, яка замовляє, є український видобуток", - сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль в програмі "Право на владу".

За опалювальний сезон в Україні в середньому споживається близько 10 млн тонн вугілля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія заблокувала транзит вугілля з Казахстану для України

"8 млн тонн - це наш видобуток, трошки більше 2 млн тонн - те, що дозамовлено по імпорту, де є контракти. На опалювальний сезон вугілля вистачить. Те, що є нерівномірність постачань - сьогодні, дійсно, у світі є дефіцит. Сьогодні у світі є енергетична криза. Вона не в Україні - це європейська і світова енергетична криза", - пояснив Шмигаль.

Минулої зими в Україні гостро стала проблема нестачі вугілля на українських теплових електростанціях.

У лютому чотири енергоблоки довелося відключити від енергосистеми через відсутність вугілля, необхідного для їх роботи. Це 2 енергоблоки Зміївської ТЕС, що входить в держкомпанію ПАТ "Центренерго" і 2 енергоблоки Запорізької ТЕС, що входить в ДТЕК Ріната Ахметова.

Ще 13 енергоблоків ТЕС вже були зупинені на аварійний ремонт.

×

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Зараз ви читаєте новину «Шмигаль розповів про ситуацію з вугіллям для ТЕС». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua