Шубосховища і церква поруч з баром: журналісти розповіли про розкішний маєток Медведчука під Києвом

2 тижнів тому нараз 17

Журналісти нарахували у палаці Медведчука 114 приміщень. Призначення деяких кімнат доволі незвичне — як от, скажімо, приміщення для картин чи новорічних іграшок.

Голова політради партії ОПЗЖ, нардеп і кум Путіна Віктор Медведчук, що наразі перебуває під домашнім арештом, проводить капітальний ремонт свого маєтку у Пущі-Водиці.

Про це йдеться у розслідуванні "Палац кума Путіна" програми "Схеми".

За чий кошт ремонт

Зазначається, що ремонт продовжився і після 19 лютого 2021 року, відколи Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко перебувають під санкціями. Відповідно, журналісти задаються питанням: хто фінансує ці роботи, якщо за словами Марченко, санкції настільки суворі, що позбавили елементарних благ — наприклад, оплатити підписку на музику в телефоні.

Журналісти не знайшли серед платників ні компаній, ні фізичних осіб, пов'язаних із Медведчуком чи Марченко, які теоретично могли б заплатити за ремонт палацу. У розслідуванні припускають, що за всі роботи можуть платити готівкою. Сам Віктор Медведчук на запит журналістів, хто оплачує ремонт будинку, не відповів.

Що є у будинку Медведчука

Журналісти "Схеми" отримали у своє розпорядження креслення повної реконструкції та перепланування палацу Медведчука. Маєток кума Путіна займає площу понад дві тисячі кв. метрів. У 4-поверховому будинку (один поверх цокольний) є два ліфти — службовий та для мешканців, а також більше сотні приміщень різного призначення.

Цокольний поверх: шубосховище і кімната для картин

На цокольному поверсі є шубосховище, сервізна, склади картин та суконь, секретна кімнату тощо. Тут розташовані кімната для покоївок та чоловічий і жіночий житлові блоки. Є і складські приміщення: для шуб, для картин, для килимів, для валіз, для скатертин, окремий гардероб для суконь.

Також є зона відпочинку: гідромасажна, масажна, сольова кімната, зона гідромасажних ванн і технічна зона. Навіть є окрема кімната площею 28 квадратних метрів, що називається "склад ялинкових іграшок".

На першому поверсі:

Рецепція, кабінет охорони, їдальня, кухня і сервізна. У крилі навпроти — кабінети Оксани Марченко та Віктора Медведчука. Також є винний склад, кухня і сервізна.

Якщо Марченко і Медведчук захочуть відпочити від роботи, далеко відходити від кабінетів їм не доведеться. На цьому ж поверсі розташована камінна зала, власна перукарня, тренажерна зала, масажна, сауна, хамам і кімната відпочинку. Крім того є басейн довжиною понад 18 метрів.

Другий поверх

Другий поверх відведений під спальні для господарів та дітей подружжя — з персональними санвузлами та гардеробними.

Третій поверх: домова церква і бар

На третьому поверсі — домова церква площею 43 квадрати. Церква дивним чином межує із барною зоною.

Загалом журналісти нарахували у палаці Медведчука 114 приміщень. Загальна площа будинку відповідно до декларації — 2 113 квадратних метрів.

Нагадаємо:

  • 11 жовтня Медведчуку вручили клопотання про арешт або заставу у розмірі 1 мільярд гривень.
  • 12 жовтня суддя відхилила клопотання прокурора і залишила Медведчука під домашнім арештом.
  • Народного депутата Віктора Медведчука підозрюють в тому, що через його дії в 2014-2015 роках енергетична сфера України була поставлена у залежність від Російської Федерації та терористичних організацій на Донбасі. 
  • Оприлюднені СБУ записи розмов народного депутата Віктора Медведчука підтверджують існування "вугільної схеми" та зацікавленість у ній влади РФ та колишніх вищих посадовців української держави.
  • Перед початком судового засідання нардеп поспілкувався із журналістами, вкотре заявивши, що справа проти нього – "туфта й фальсифікація". Він назвав несправжніми всі записи розмов, якими слідство доказує його вину.

Читайте також: 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.