Як оцінюють українці свої доходи та будують плани на майбутнє

3 тижнів тому нараз 22

Майже половина опитаних українців не будують жодних планів на майбутнє.

Як передає Укрінформ, про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 4-9 листопада 2021 року.

Так, за даними опитування, чверть респондентів планує своє життя на кілька років вперед, близько 15% - на півроку чи рік, 13% -лише на кілька місяців.

При цьому будувати плани на майбутнє легше молодшим, заможнішим та жителям столиці.

Для 55% населення основним джерелом доходу є зарплата, для 30% - пенсія.

Ще 13% отримують дохід від бізнесу, 6% - від соціальних виплат.

Свій поточний рівень доходу більшість респондентів оцінили як низький (36%) або нижче середнього (36%). Як середній – 31%. І лише 8% опитаних оцінили свій дохід вище середнього чи як високий.

Згідно з опитуванням, чверть українців заявили, що їх задовольнив би щомісячний дохід до 10 тисяч гривень. Водночас стільки ж (22%) потребують дохід в розмірі більше 30 тисяч гривень на місяць.

Решта озвучили проміжні суми: 14% - назвали 11-15 тисяч гривень, 18% - 16-20 тисяч гривень, 8% - 21-25 тисяч гривень, 11% - 26-30 тисяч гривень.

При цьому чим нижчий дохід, тим меншу суму називають респонденти бажаною.

Помітно менший бажаний дохід називали жінки. Зокрема найнижчі запити у старших за віком жінок – з них більшість влаштувала б сума до 10 тисяч гривень.

Водночас найвищі запити до заробітку у чоловіків середнього і молодшого віку, а також життелів Києва.

Опитування проведене серед населення України віком від 18 років і старше в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донецької й Луганської областей. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення.

Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Вибіркова сукупність: 5000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 1,5.