Із Запоріжжя щодня біжать від війни тисячі людей до Львова та Польщі

2 місяців тому нараз 38

Укрзалізниця організувала евакуаційні потяги, аби жінки, діти та люди похилого віку могли виїхати в безпечне місце. У Запоріжжі щодня з вокзалу у західному напрямку виїздить по кілька тисяч людей. Тут немає паніки і штовханини, волонтери і поліція налагодили системну роботу.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми організовуємо посадку людей на евакуаційні потяги до Львова і Польщі. Коли подається потяг, ми разом з поліцейськими формуємо колони на 100 осіб біля кожного входу до вагона та саджаємо людей, допомагаємо розміститися. Звичайно, що зараз в вагоні немає лежачих місці чи постільної білизни, головне, що всі їдуть”, - розповів волонтер Антон Дяченко.

До війни він працював IT-шником, а зараз вся компанія допомагає ЗСУ та ТрО. Він додав, що порядок на вокзалі встановили відучора (6 березня). До цього - був жах і паніка.

В одному плацкартному вагоні розміщують до 150 людей, в купе - 90-100 людей. Вчора із Запоріжжя виїхали близько 7500 людей.

“Зараз порядок наведено, все організовано. Перші дні тут відбувалось неймовірне: люди стояли в багатогодинних чергах і навіть черг не було, а був просто натовп людей. Люди тікають від воєнної агресії Росії. Люди кидають свої домівки, залишають все, що в них було і виїздять туди, де можна жити спокійним життям”, - говорить начальник служби зв'язків із громадськістю Запорізької окремої бригади територіальної оборони Андрій Бистрік.

Наразі на вокзалі за порядком стежать сили поліції, сили спеціального призначення та підрозділи територіальної оборони Запорізької області.

В приміщенні вокзалу волонтери Червоного Хреста організували гарячий чай та бутерброди.

З 24 лютого в Україні триває війна з російськими загарбниками.

Переглянути джерело